Towarzystwo Dziennikarskie po raz pierwszy przyznało tytuł „Obywatela Dziennikarza Roku”. Nagroda dla Władysława Ciejki
Towarzystwo Dziennikarskie ustanowiło własną nagrodę dziennikarską. Tytuł „Obywatela Dziennikarza Roku” ma być przyznawany zarówno dla profesjonalnych dziennikarzy, jak i działających w mediach społecznościowych za „odwagę, uczciwość i społeczne zaangażowanie w pracę”. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę Władysławowi Ciejce.
Nominowanego do tytułu „Obywatela Dziennikarza Roku” co roku ma wybierać Walne Zgromadzenie Towarzystwa Dziennikarskiego.
- W tym roku postanowiliśmy przyznać ten tytuł Władysławowi Ciejce. W miniony piątek odbyła się mała uroczystość wręczenia laureatowi okolicznościowego dyplomu, potwierdzającego przyznanie tytułu. Dyplom bezinteresownie zaprojektował Andrzej Mleczko, a wręczył i laudację wygłosił Seweryn Blumsztajn, prezes towarzystwa -– poinformował Wirtualnemedia.pl Jan Ordyński z Towarzystwa Dziennikarskiego.
Nagroda za relacje z manifestacji ulicznych
Władysław Ciejka prowadzi od ponad dwóch lat filmowe relacje z wydarzeń związanych z ruchami obywatelskimi – z manifestacji ulicznych oraz spotkań. Transmituje wydarzenia na żywo na Facebooku lub YouTube, na kanale Włodek Ciejka TV.
- Relacjom Ciejki towarzyszą jego inteligentne i ekspresyjne, ale też często emocjonalne komentarze. Podkreślić należy mobilność i osobistą odwagę Włodka Ciejki. Zdarzało mu się nadawać relacje z samego centrum policyjnych interwencji – argumentował wybór laureata, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego Seweryn Blumsztajn.
Ciejka w latach 1980-81 był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Politechnice Warszawskiej.
Blumsztajn ponownie prezesem Towarzystwa Dziennikarskiego
W połowie czerwca br. Towarzystwo Dziennikarskie wybrało nowe władze stowarzyszenia – prezesem organizacji został ponownie Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej” (wybrany głosami członków jednogłośnie, sam Blumsztajn się wstrzymał). Do zarządu stowarzyszenia weszli także: Ewa Ivanova z „Gazety Wyborczej”, Krzysztof Bobiński z „Financial Times” oraz Jan Ordyński z „Przeglądu”.
Jak powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jan Ordyński, organizacja w nowej kadencji chce zająć się sprawą ochrony prawnej freelancerów oraz ich sytuacją ekonomiczną - chodzi o możliwość unormowania egzekwowania płatności od wydawców. Organizacja została założona w 2012 roku m.in. przez Seweryna Blumsztajna, Wojciecha Maziarskiego, Jana Ordyńskiego, świętej pamięci Teresę Torańską, Dorotę Warakomską oraz Jacka Żakowskiego.
Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie po raz pierwszy przyznało tytuł „Obywatela Dziennikarza Roku”. Nagroda dla Władysława Ciejki