Polskie Radio pozwala pozostałym dziennikarzom współpracować z innymi mediami, bo to nie konkurenci TVP i PR
Zarząd Polskiego Radia przyjrzał się sytuacji wszystkich dziennikarzy i współpracowników związanych też z innymi mediami. Zdecydował, że nie ma do tego przeszkód i w żadnym przypadku nie ma już konieczności stawiania ultimatum podobnego do tego, jakie postawiono Robertowi Kantereitowi i Arturowi Andrusowi - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Dołącz do dyskusji: Polskie Radio pozwala pozostałym dziennikarzom współpracować z innymi mediami, bo to nie konkurenci TVP i PR
Jest różnica i to znacząca. Otóż podpisując umowę o pracę, dziennikarz zobowiązuje się do pracy na rzecz danej instytucji i tylko niej. Jeśli chce pracować jeszcze gdzieś, musi uzyskać zgodę przełożonych. "W zamian" za tę lojalność ma opłacony ZUS, płartny urlop, chorobowe, etc. Jeśli natomiast dziennikarz ma tylko umowę o współpracę, to może pracować, gdzie mu się podoba, ale z urlopu i innych przywilejów etatowców nici. Proste? Proste. Pan Wojciech Mann nie ma na przykład obowiązku przedstawiania się w innych mediach jako WM PR 3. Jeśli to robi, fajnie, ale - podkreślam - NIE MUSI i nikt nie może tego od niego wymagać. Pomijam tu już nawet fakt, że sam w sobie jest Osobowością. I jako Osobowość, a nie dziennikarz Trójki został zaproszony do udziału w reklamie. Rachunki trzeba płacić bez względu na poglądy polityczne.