Klip „Grzechy Sodmoskie” z Zofią Klepacką usunięty z YouTube’a z powodu szerzenia nienawiści (wideo)
YouTube usunął teledysk do piosenki „Grzechy Sodmoskie” rapera Karat NM, w której krytykowane są mniejszości seksualne i aborcja. W klipie pojawiła się gościnnie windsurferka Zofia Klepacka od kilku miesięcy negatywnie wypowiadająca się o prawach środowiska LGBT.
W pierwszej zwrotce „Grzechów Sodmoskich” Karat NM krytykuje mniejszości seksualne. - Wprawdzie każdy z nas popełnia winy, jednak to wyjątkowo jest czyn ohydny, jeśli mężczyzna z mężczyzną współżył, jeśli kobieta obok kobiety się budzi co ranek. Nie chcemy w Polsce tu tego wcale dewiacji, sodomii, co tu sieje zamęt - stwierdza. W drugiej zwrotce w podobnym tonie wypowiada się o aborcji.
O klipie zrobiło się głośno w mijającym tygodniu, ponieważ pojawia się w nim windsurferka Zofia Klepacka - jest pokazywana, jak wchodzi go kościoła i przegląda pamiątki z kariery sportowej. Klepacka kilka miesięcy temu skrytykowała władze Warszawy za przyjęcie karty LGBT+. Potem wiele razy negatywnie wypowiadała się o prawach mniejszości seksualnych.
„Grzechy Sodmoskie” nie jest już dostępne na YouTubie. Po kliknięciu w odniśnik do teledysku wyświetla się komunikat: „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju”.
Możliwe, że klip zablokowano wskutek zgłoszeń od użytkowników. Pod wideo zamieszczono bowiem dużo negatywnych wpisów i wiele razy kliknięto w „łapkę w dół”.
Zachował się natomiast zwiastun „Grzechów Sodmoskich”. Klip można też oglądać na innych platformach wideo, m.in. Vimeo.
YouTube (należący do Google’a) jest zdecydowanie najpopularniejszym serwisem wideo w Polsce. Według badania Gemius/PBI w maju br. zanotował 19,71 mln realnych użytkowników, 1,08 mld odsłon oraz 15 minut i 25 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego w ciągu dobry.
Dołącz do dyskusji: Klip „Grzechy Sodmoskie” z Zofią Klepacką usunięty z YouTube’a z powodu szerzenia nienawiści (wideo)
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że wracamy do średniowiecza?