Logo „Dziennika Gazety Prawnej” znika z portalu wydawcy
Z serwisu internetowego gazetaprawna.pl zniknęło logo papierowego „Dziennika Gazety Prawnej”. W ten sposób Grupa Infor, właściciel obu tytułów, szykuje się do zmiany layoutu portalu – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Grupa Infor zdecydowała o znaczącej zmianie na stronie gazetaprawna.pl - dotychczas eksponowany tytuł i logo „Dziennik Gazeta Prawna” zastąpiono jedynie tytułem „Gazeta Prawna”. Jedynie wybrane teksty z wydania papierowego „DGP” eksponowane są na stronie gazetaprawna.pl, w sekcji „Tematy dnia DGP”. Wszystkie można znaleźć w osobnej domenie edgp.pl, dostępnej za paywallem. Papierowe wydanie „Dziennika Gazety Prawnej” de facto więc nie ma więc odpowiednika w postaci otwartego serwisu internetowego.
Infor zmienia layuot serwisu internetowego
Oprócz logo zmianie uległ wygląd kolumny z prawej strony - zamiast "DGP Wydanie Bieżące" belka ma tytuł "Wiadomości" (na screenach: [1] obecna wersja, [2] poprzednia wersja).
– Zmiana logo serwisu gazetaprawna.pl, która miała miejsce 10 listopada 2024 r., jest zmianą o charakterze stałym – informuje nas Krystyna Wieczorkiewicz, szefowa marketingu Grupy Infor.
Z informacji przekazanych naszej redakcji wynika, że ta modyfikacja to „pierwszy z kilku zaplanowanych kroków, składających się na kompleksową zmianę layoutu portalu”.
– Naszym celem jest jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb czytelników. Nowe logo znalazło się również na faviconie powiązanym ze stroną oraz na avatarach i zdjęciach w tle wykorzystywanych w naszych mediach społecznościowych – wyjaśnia Krystyna Wieczorkiewicz.
Zobacz: Kolejne zmiany w Inforze. Jest nowa szefowa marketingu
W październiku br. serwis Gazetaprawna.pl odwiedziło 4,19 mln internautów (co dało 14,87 proc. zasięgu), spędzając średnio po 3 minuty i jedną sekundę (dane: Mediapanel).
Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w trzecim kwartale 2024 roku średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” spadła rok do roku o 11,54 proc. do 23 465 egz.
Dołącz do dyskusji: Logo „Dziennika Gazety Prawnej” znika z portalu wydawcy