Canal+, UPC Polska i Vectra korzystają z botów telefonicznych do obsługi klientów. "Rozwiązanie się przyjęło"
Choć coraz więcej osób narzeka na uporczywe telefony od botów, to operatorzy płatnej telewizji postanowili sięgnąć po tę technologię. Platforma cyfrowa Canal+ i sieci kablowe UPC Polska oraz Vectra wykorzystują wirtualnych asystentów w swoich infoliniach. Rzecznik Canal+ twierdzi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że to rozwiązanie się przyjęło.
Wiele osób co kilka dni odbiera połączenia telefoniczne z numerów kierunkowych z całej Polski, w których kobieta- bot zachęca na przykład do paneli fotowoltaicznych. Kiedy powie się jej, że jest robotem, to mówi: „Może tak się wydawać, ponieważ pracuję 8 godzin dziennie”. Blokowanie takiego numeru nic nie daje. Zadzwoni kolejny raz, z kierunkowym z innej części kraju.
Zobacz także: Przełom w sztucznej inteligencji. Dzięki niej roboty same dostosują się do zmieniających się warunków
Mimo tych negatywnych doświadczeń posiadaczy telefonów komórkowych, operatorzy płatnej telewizji nie boją się sięgać po wirtualnych asystentów w call center. - Witaj w Canal+, Jestem Oskar, wirtualny asystent. Chętnie Ci pomogę. Powiedz w jakiej sprawie dzwonisz - słyszymy po połączeniu się z infolinią Canal+.
Podobny komunikat wita abonentów UPC Polska, którzy zadzwonią do call center. – „Dzień dobry, Jestem MIA, wirtualna asystentka UPC. Nie jestem człowiekiem, więc mów do mnie w prosty sposób. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania lub rozwiązać problem. A teraz powiedz jak mogę Ci pomóc?” - pyta szczerze MIA. Lakonicznie przedstawia się bot konkurencyjnej sieci kablowej. „Dzień dobry. Jestem wirtualną konsultantką firmy Vectra” - można usłyszeć w słuchawce.
Zobacz także: Canal+ odkupił swoją siedzibę w Warszawie
Badania wewnętrzne Canal+ nt. botów
Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ zapewnia Wirtualnemedia.pl, że bot wprowadzony już w czerwcu ub.r. nie pogorszył obsługi klienta. - Bot pozwala na rozwiązanie wybranych spraw, które nie wymagają kontaktu z konsultantem. Dzięki wykorzystaniu bota czas oczekiwania na kontakt z konsultantem ulega skróceniu - przekonuje Kaniowski.
Zobacz także: Roboty mogą zastąpić ludzi w branży call contact center
Bot nie zastąpił zupełnie konsultantów, tylko ma usprawnić działanie infolinii. - Osoby kontaktujące się z infolinią mogą oczywiście nadal porozmawiać z konsultantem jeśli jest to konieczne do rozwiązania sprawy. Wewnętrzne badania pokazują, że wdrożenie bota usprawniło proces obsługi naszych Klientów - dodaje Kaniowski.
Dla operatorów płatnej telewizji i nie tylko, zastosowanie botów pozwala zredukować koszty. Od lat zachęcają klientów do korzystania z internetowych biur obsługi klienta, gdzie także mogą kontaktować się z wirtualnymi konsultantami.
Dołącz do dyskusji: Canal+, UPC Polska i Vectra korzystają z botów telefonicznych do obsługi klientów. "Rozwiązanie się przyjęło"