SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drukowana prasa może nie przetrwać obecnego kryzysu. Zwolnienia w Agorze, Burdzie i RASP

Czarny piątek w mediach. Burda poinformowała o zamknięciu ponad 20 tytułów drukowanych, co skutkuje zwolnieniami. Agora i Ringier Axel Springer Polska też zwalniają pracowników. Prasa według przewidywań jednej z agencji miała się skończyć w 2012 r., wygląda na to, że prawdziwy jej koniec zaczął się dekadę później. Jeśli kryzys potrwa kilka lat, to na rynku mogą pozostać już tylko tytuły kolekcjonerskie czy specjalistyczne.

Dołącz do dyskusji: Drukowana prasa może nie przetrwać obecnego kryzysu. Zwolnienia w Agorze, Burdzie i RASP

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stanisław z Łodzi
Biorąc pod uwagę co zostało na rynku, to nie będzie po czym i po kim płakać. Witamy w didżitalu jak mówią członkowie i członkini zarządów, którzy zawsze marzyli i marzyły o tym, żeby ciąć koszty papieru. Witamy w Waszym wymarzonym raju!
odpowiedź
User
Pan Kleks
Polakom zostanie kontent i pudelki. A w Niemczech, Francji, Szwecji, Czechach ludzie dalej będą prenumerować i czytać gazety. Czujecie różnicę cywilizacyjną.... Smutek.
Print zostanie dla elity, tak samo jak książki. Reszcie wystarczy internetowa papka, posiekana, zmielona. Łatwo ją przyjąć i wydalić. Bez refleksji.

Co za bzdury! W Niemczech, Francji, Szwecji i Czechach nie ma problemu z drogim prądem i cenami papieru? Tam nie ma inflacji, że ludzie mniej gazet kupują? Zastanów się nad tym, a później pisz swoje przemyślenia. Książki dla elity? Czytelnictwo ostatnio mamy na stałym poziomie, zobacz ile książek Mroza i Bondy ludzie kupują, nie wspominając o innych autorach. Research zrób, potem pisz cokolwiek! Marudzić jest łatwo. Sam ile gazet prenumerujesz? Sam na necie nie klikasz w ciekawostki?


Mróż i Bonda dla elity? To chyba żart.
odpowiedź
User
ejze
Osoby marudzące w komentarzach na sytuację, ile zrobiły i ile robią dla podtrzymania istnienia prasy drukowanej? Ile prenumerat wykupiły, ile gazet codziennie kupują dla siebie i bliskich, by prasa nadal trzymała się jako tako dobrze? Ile własnego wkładu dają od siebie dla dobra printu?

Ja nic nie robię od dobrych ponad 10 lat, bo aktualna prasa drukowana od bardzo wielu, wielu lat to dno i 10 metrów mułu. To nie jest poziom sprzed 30 czy choćby 20 lat, chociaż już wtedy poziom poszedł w dół i idzie tak do dnia dzisiejszego.

...

Prasa przystosowuje się do poziomu odbiorcy, przecież to jasne
odpowiedź