TVP testowała Darmowy Kanał Filmowy
W ostatnich dniach wśród stacji linearnych serwisu streamingowego TVP VOD był widoczny Darmowy Kanał Filmowy. W poniedziałek wieczorem nadawca publiczny zakończył testy i usunął kanał z aplikacji.
Darmowy Kanał Filmowy można było znaleźć na samym końcu listy stacji telewizyjnych, pod TVP Parlament. Opatrzono go logotypem TVP VOD. W EPG stacji można było znaleźć m.in. film „Filip” o sytuacji w warszawskim getcie. Produkcję w najbliższych dniach pokażą TVP1 i TVP Polonia. Jeden z użytkowników forum.satkurier.pl zauważył, że w poprzednich dniach Darmowy Kanał Filmowy pokazywał produkcje z ramówki TVP1. Choć w poniedziałek testowana stacja wyświetlała się na liście kanałów, to nie można było jej odtworzyć. Towarzyszyła jej ikonka, którą mają płatne kanały TVP VOD, czyli TVP HD i TVP Seriale.
TVP zaoferuje kanały FAST?
W ostatnim czasie kolejne firmy (m.in. TVN Warner Bros. Discovery, Wirtualna Polska, ZPR Media, Rakuten TV) w naszym kraju uruchomiły stacje FAST, czyli bezpłatne kanały oferowane w streamingu z reklamami. - W ramach aplikacji TVP GO oraz TVP VOD istnieje także możliwość uruchamiania serwisów specjalnych tzw. FAST, decyzje w zakresie ich udostępniania będą uzależnione od zapotrzebowania oraz polityki programowej TVP – wyjaśniało w marcu br. Centrum Informacji TVP.
Mobilni użytkownicy TVP GO mogli już korzystać z bezpłatnych kanałów FAST. Stały za nimi poprzednie władze Telewizji Polskiej, więc niektóre stacje nawiązywały do politycznej linii TVP. Były to „Reset” „i Jak oni kłamią?”. Działały też kanały Światowe Dni Młodzieży (nagrania archiwalne z tego wydarzenia, wystąpienia Jana Pawła II), Opole BIS (poświęcony festiwalowi w Opolu), Biesiady BIS (koncerty plenerowe TVP). Po grudniowych zmianach w TVP, wszystkie stacje zniknęły.
Uruchomienie dodatkowej stacji byłoby o tyle zaskakujące, że niedawno TVP zdecydowała o redukcji liczby kanałów. Wiosną likwidator Telewizji Polskiej Daniel Gorgosz przesłał do szefa KRRiT projekt Karty Powinności na lata 2025-2029. - Proponuje się natomiast zmniejszenie liczby programów wyspecjalizowanych o siedem kanałów, poprzez konsolidację trzech z nich (Historia, Nauka, Dokument) w jeden program (TVP Wiedza), powstały z przekształcenia TVP Historia i uzupełnienia jego oferty o elementy z dotychczasowych programów TVP Dokument i TVP Nauka, a także likwidację kolejnych pięciu programów: Kultura 2, Historia 2, ABC2, Kobieta, Alfa. Propozycja ta wynika z trwającej w TVP restrukturyzacji, w ramach której celowe jest zaniechanie działalności nierentownej, a jednocześnie nieprzynoszącej znacznej wartości publicznej - informował w projekcie likwidator TVP.
Dołącz do dyskusji: TVP testowała Darmowy Kanał Filmowy