Rafał Ziemkiewicz prawomocnie wygrał proces karny ws. wpisów o protestach Strajku Kobiet
Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok pierwszej instancji, uniewinniając Rafała Ziemkiewicza od zarzutu zniesławienia uczestniczek protestów organizowanych przez Strajk Kobiet jesienią 2020 roku. Sprawę karną wytoczył publicyście Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
O prawomocnym wyroku wydanym w środę przez Sąd Okręgowy w Warszawie Rafał Ziemkiewicz poinformował na Twitterze.
- Sąd ostatecznie wysłał na bambus tzw Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich, potwierdzając 3. raz, że słowa o "wulgarnych kurewkach" nigdy nie padły w takim znaczeniu, jakie przypisały im ośrodki lewicowe - stwierdził.
- Wszystkim, którzy wzięli udział w prowadzonych przez rzeczony ośrodek zbiórkach pieniężnych na ten i inne bezsensowne procesy nie współczuję. Z punktu widzenia ekonomii lepiej jest dla gospodarki, gdy idioci oddają swe pieniądze cwaniakom - dodał Ziemkiewicz.
Sąd ostatecznie wysłał na bambus tzw Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich, potwierdzając 3. raz, że słowa o "wulgarnych kurewkach" nigdy nie padły w takim znaczeniu, jakie przypisały im ośrodki lewicowe. Podziękowania dla mec Artura Wdowczyka za fachowe prowadzenie sprawy pic.twitter.com/Gm0BK5HKmS
— Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) December 1, 2022
Co Rafał Ziemkiewicz napisał na Twitterze o uczestniczkach Strajku Kobiet
Rafał Ziemkiewicz był oskarżony o zniesławienie, z art. 212 Kodeksu karnego. Chodziło o jego dwa wpisy twitterowe w 24 października 2020 roku.
- Po wczorajszym twierdzę, że dla rozjuszonej dziczy na ulicach nie ma znaczenia pod jakim dziś akurat hasłem - aborcja, sądy, klimat czy blm (bo to problem całego Zachodu). Mają dla nas, normalsów jedyny przekaz: „nienawidzimy was wy k..y ch... wam w d... wyp..., i w ogóle ch...!”. Szczególnie charakterystyczne jest doprowadzenie przez lewicę do kompletnego zbydlęcenia młodych kobiet. Wśród manifestujących dominuje typ agresywnej, wulgarnej k… wki (skróty od redakcji - przyp.) - takiej jak np. ta, co opluła Jaoka - napisał publicysta.
Profil twitterowy Rafała Ziemkiewicza obecnie ma 279 tys. obserwujących.
Prywatny akt oskarżenia przeciwko Ziemkiewiczowi został wniesiony przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w grudniu 2020 roku, w imieniu trzech kobiet uczestniczących w manifestacjach Strajku Kobiet.
Sąd na początku br. odrzucił wniosek prawnika publicysty o umorzenie sprawy. W ramach procesu zeznawał m.in. Rafał Ziemkiewicz. W czerwcu br. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia wydał wyrok uniewinniający dziennikarza.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Rafał Ziemkiewicz to pisarz, publicysta i dziennikarz związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Z mediami jest związany od ponad 20 lat. W 2016 roku został jednym z gospodarzy programów „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info. Zniknął w nich jesienią 2020 r., po tym jak krytykował ogłoszoną wówczas przez prezesa PiS „piątkę dla zwierząt”. Pod koniec 2020 roku uruchomił swój kanał youtube’owy, zamieścił tam dotychczas kilkaset nagrań.
Na początku października 2021 o dziennikarzu zrobiło się głośno za sprawą zatrzymania na lotnisku w Wielkiej Brytanii, gdzie wylądował wraz z żoną i córką. Po kilku godzinach wypuszczono go.
Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz prawomocnie wygrał proces karny ws. wpisów o protestach Strajku Kobiet