Paweł Gruza rezygnuje z zarządzania PKO BP
Paweł Gruza z dniem 12 kwietnia zrezygnował z kierowania pracami zarządu PKO BP oraz ubiegania się o pełnienie funkcji prezesa zarządu - poinformował bank w komunikacie.
- Złożona rezygnacja, zgodnie z informacją zawartą w jej treści, nie oznacza rezygnacji Pawła Gruzy z uczestnictwa w składzie zarządu banku ani z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu banku - napisano w komunikacie PKO BP.
Paweł Gruza kierował zarządem PKO BP od 10 sierpnia ub.r. Rada nadzorcza powołała go na stanowisko wiceprezesa, a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody - na prezesa banku. KNF jak dotąd nie wyraziła na to zgody.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Gruza od września 2018 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. aktywów zagranicznych w KGHM. Od listopada 2016 roku był wiceministrem finansów. W okresie kwiecień - listopad 2016 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Jako przedstawiciel ministra właściwego do spraw instytucji finansowych był również członkiem Komisji Nadzoru Finansowego.
Gazeta.pl podała w czwartek, że najpoważniejszym kandydatem na nowego prezesa PKO BP jest Dariusz Szwed, obecnie wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego. Ma być przedstawicielem frakcji premiera Mateusza Morawieckiego. Wczesniej Szwed był m.in. wiceprezesem Alior Banku i prezesem Alior TFI.
W ostatnich dniach jako potencjalnych nastepców Pawła Gruzy wymieniano w mediach wiceprezesa Banku Pekao Jerzego Kwiecińskiego oraz Roberta Pietryszyna, który niedawno zastąpił Macieja Łopińskiego na czele rady nadzorczej PKO BP.
Grupa kapitałowa PKO Banku Polskiego w ub.r. osiągnęła 3 mld 333 mln zł zysku netto, o 1 mld 541 mln zł mniej niż w 2021 r. Do końca ub.r. 285,7 tys. klientów grupy PKO BP złożyło wniosek o wakacje kredytowe.
Dołącz do dyskusji: Paweł Gruza rezygnuje z zarządzania PKO BP