Internetowa telewizja Ministerstwa Obrony Narodowej w 2023 roku. Będzie darmowa
Podległy Ministerstwu Obrony Narodowej Wojskowy Instytut Wydawniczy w przyszłym roku planuje uruchomić internetową telewizję. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, resort nie planuje umieszczania tam płatnych treści.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak 3 października wydał zarządzenie, w myśl którego powstać ma wojskowa telewizja internetowa. Podległy resortowi Wojskowy Instytut Wydawniczy zajmie się produkcją filmów, nagrań i programów telewizyjnych.
„Instytut Wydawniczy jest odpowiedzialny za upowszechnianie wiedzy na temat Wojska Polskiego, a także popularyzowanie kultury, tradycji i dziejów oręża polskiego. Nie da się tego robić nie uwzględniając współczesnych dróg dotarcia do odbiorcy. Idąc drogą wszystkich mediów, WIW rozszerza zakres działania o telewizję internetową (IPTV), czyli dostarczającą treści telewizyjne za pośrednictwem sieci protokołu internetowego (IP)” - podkreśla Wydział Prasowy Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej w przesłanym nam mailu.
Kiedy telewizja wystartuje i jakie treści się na niej znajdą? „Uruchomienie planowane jest na 2023 r. W początkowym okresie będzie to przede wszystkim znaczne zwiększenie liczby materiałów wideo na portalu http://polska-zbrojna.pl/”. Jak dodano, WIW nie oferuje i nie planuje wprowadzenia płatnych treści.
Za funkcjonowanie medium odpowiadać będzie zespół dziennikarski i realizatorski WIW. Do kogo kierowane będą treści telewizji? „Docelowy odbiorca jest szeroko zdefiniowany i obejmuje osoby interesujące się wojskowością (profesjonalnie lub amatorsko), a także ogólnie rozumianym bezpieczeństwem” - zaznacza Wydział Prasowy.
WIW dotąd wydawał tytuły prasowe i internetowy serwis
Do tej pory WIW wydawał miesięcznik „Polska Zbrojna”, dwumiesięcznik „Przegląd Sił Zbrojnych”, „Kwartalnik Bellona” oraz serwis Polska-zbrojna.pl. Teraz dołącza do nich czasopismo „Polska Zbrojna Historia”, a także „prowadzenie wojskowej telewizji internetowej”. Instytut poza organizacją szkoleń, wizyt czy konferencji będzie zajmował się także produkcją „filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych”.
Organizatorem WIW jest minister obrony, który ma uprawnienia do powoływania i odwoływania dyrektora instytucji. Do jej głównych celów należą „upowszechnianie wiedzy na temat Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz popularyzowanie kultury, tradycji i dziejów oręża polskiego”.
Dołącz do dyskusji: Internetowa telewizja Ministerstwa Obrony Narodowej w 2023 roku. Będzie darmowa
To chyba nawet nie musi być masowy zasięg. Treści z tego medium będą przyswajane i powielane przez wszystkich jutjuberów gadających o wojsku i "gełopolityce". Ucieszą się też wszystkie portale typu o wojskowości czy nawet te popularnonaukowe, które w wyniku wojny chętnie piszą o czołgach, samolotach i innych zabawkach wojskowych.