SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ciemnoskóry mężczyzna, emerytka i były dłużnik w kampanii promującej Gdańsk jako miasto równości

Gdańsk rozpoczął emisję nowych spotów w ramach kampanii społecznej "Gdańsk miastem równości". Można je zobaczyć m.in. w TVN24.

Kampania społeczna "Gdańsk miastem równości" ma pokazywać, że jest to miasto dla wszystkich. Jej główne założenia to: równe prawa oraz sprzeciw wobec mowy nienawiści, hejtu i dyskryminacji.

W internecie, m.in. na YouTube oraz w wybranych stacjach telewizyjnych emitowane są nowe spoty w ramach tej kampanii. Bohaterami poszczególnych filmów są pracująca w porcie Emilia Mirek, czarnoskóry nauczyciel sztuk walki Paweł "Pablo" Szymkowiak, zadłużony i korzystający ze wsparcia Centrum Wsparcia Ludzi Zadłużonych Radzisław Jusis oraz angażująca się w akcje społeczne emerytka Anna Butrym.

Szymkowiak opowiada o tym, jak w dzieciństwie był przezywany przez rówieśników "bambo", a teraz uczy dzieci sztuk walki. Emilia Mirek pokazuje, jak pracuje na dźwigu w porcie - jako jedyna kobiet obok 15 mężczyzn na zmianie.

- Nie ma miejsca na żadne „ale” w kwestii elementarnych praw człowieka i obywatela, w kwestii równości i równego traktowania. Ta kampania ma zwrócić uwagę na różne aspekty równości, które dotyczą każdego z nas. Mieszkańcy Gdańska są wrażliwi i rozumieją potrzeby innych, ale z pewnością są także tacy, którzy nigdy nie mieli możliwości uświadomienia sobie, jak to jest, żyć z poczuciem wykluczenia i odrębności. Kampania skierowana jest do wszystkich gdańszczanek i gdańszczan, po to żebyśmy umieli odkryć wrażliwość, zauważyć drugiego człowieka i jego potrzeby – mówiła na starcie kampanii w lutym br. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W kampanii poruszane są takie obszary dyskryminacji jak pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientacja psychoseksualna, światopogląd, sytuacja ekonomiczna czy wykształcenie.

Projekt kampanii zaplanowany jest na dwa lata. W Gdańsku funkcjonują już m.in. Rada ds. Równego Traktowania, Rada Imigrantek i Imigrantów czy Gdańskie Centrum Równego Traktowania.

W ramach kampanii zaplanowano emisję spotów w internecie, których bohaterami są mieszkańcy i mieszanki Gdańska oraz ich historie. Informacje pojawiają się także na terenie miasta w postaci m.in. billboardów i citylightów.

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Ciemnoskóry mężczyzna, emerytka i były dłużnik w kampanii promującej Gdańsk jako miasto równości

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skonfundowany
Cieszę się, że Gdańsk to dobre miasto dla Murzynów, mam nadzieję, ze przyczyni się to do wzrostu czarnej populacji w Gdańsku. W tym celu warto emitować spot w najbardziej przeludnionych krajach Afryki, może chociaż milion przyjedzie do Gdańska poczuć prawdziwą równość. Nie zmienia to faktu, ze miasto Gdańsk zatrudniło osobę ze względu na kolor skóry, a to przecież rasizm.
0 0
odpowiedź
User
qwer
Mało postępowa ta reklama, żadnego LPG+ wstyd
0 0
odpowiedź
User
a
Mało postępowa ta reklama, żadnego LPG+ wstyd


ale jest pamiątka po brązowej gorączce. Było oh-ah i tatusia ni ma....
0 0
odpowiedź