W TVP Rozrywka powtórka półfinału Eurowizji bez występu transseksualistki z całującymi się mężczyznami. „Forma skrótowa”
TVP Rozrywka z powtórki pierwszego koncertu półfinałowego Eurowizji wycięła występ transseksualistki Dany International, podczas którego pokazano całujących się homoseksualistów. - Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego - tłumaczy Telewizja Polska.
Dana International, transseksualna gwiazda z Izraela, która wygrała Eurowizję w 1998 roku, wystąpiła jako gwiazda w pierwszym półfinale tegorocznej edycji tego konkursu. Zaśpiewała piosenkę „Just The Way You Are” Bruno Marsa.
Podczas jej występu w ujęciach z publicznością zastosowano schemat tzw. całuśnej kamery znany z przerw w meczach sportowych: w ramce w kształcie serca pokazywane są dwie osoby, które mają się pocałować. Przy piosence Dany International pokazano kilka par całujących się mężczyzn.
Koncert transmitowano na żywo w TVP1 i TVP2, a w środę powtórzono w TVP Rozrywka. Niektórzy widzowie zauważyli, że w powtórce nie znalazł się już występ Dany International z ujęciami z całującymi się homoseksualistami.
TVP: nadawcy mogą skracać relacje z koncertów
Co na to Telewizja Polska? - Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego - tłumaczy biuro prasowe nadawcy. Zwraca też uwagę, że powtórka koncertu zawierała występy wszystkich 17 wykonawców walczących o wejście do finału oraz ogłoszenie wyników, natomiast Dana International zaśpiewała poza konkursem.
- Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów - dodało biuro prasowe TVP.
We wtorkowym półfinale wystąpił polski zespół Tulia z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Nie zakwalifikował się do finałowej dziesiątki.
Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. TVP Rozrywka miała 0,673 proc. udziału w rynku oglądalności, o 5,6 proc. więcej niż rok wcześniej.
Dołącz do dyskusji: W TVP Rozrywka powtórka półfinału Eurowizji bez występu transseksualistki z całującymi się mężczyznami. „Forma skrótowa”
Politpoprawnosc weszła za mocno