SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

Nowa ustawa medialna wprowadzi powszechną opłatę audiowizualną w wysokości 10 zł miesięcznie, a wpływy na poziomie 1,5 mld zł rozdzieli nowy organ - Rada Mediów Narodowych. Jej członków na kilkuletnią kadencję wybiorą Sejm, Senat i prezydent - o planowanej reformie mediów publicznych opowiada Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pełnomocnik rządu ds. reformy medialnej.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria Fort
Po reformie spadnie dramatycznie oglądalność. Będzie decydowała uznana przez Władzę misyjność. Taka pułapka zaistniała np. w Izraelu czy Czechach. Droga była jednokierunkowa, bez możliwości powrotu. Abonament jednocześnie dał możliwość realizacji swoim, a to często widza nie interesuje. Zmarginalizuje to Telewizję Publiczną do 1-2% oglądalności, Nikt do porażki się nie przyzna, bo przecież produkujemy wybitne dzieła- słuszne. Tak było w tych krajach. Kanały o dużej oglądalności muszą łączyć prawa ekonomiczne z oglądalnością, połączoną z misją dla wszystkich widzów. Nie można oddawać reklamy w głównych kanałach. Wtedy jest szansa, że POLSAT i TVN nie otrzyma wysokiej łapówki za darmo.
odpowiedź
User
Fabian
Demokracja w mediach według PO rządzi PIS a wszystkie media mainstreamowe państwowe i prywatne po stronie PO. Tak na szczęście nie będzie przynajmniej w TVP.
odpowiedź
User
no name
To oznacza, że po tych wszystkich obietnicach z kampanii mówiących o dawaniu obywatelom dóbr wszelakich, pierwszą decyzją nowej władzy, która bezpośrednio dotknie obywateli będzie zabranie, czyli wprowadzenie nowego podatku w wysokości 120 złotych rocznie. #prawdomówność
odpowiedź