KRRiT rozpisała konkurs na miejsca w multipleksie DAB+. Nadawcy komercyjni wstrzemięźliwi
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała konkurs na 6 miejsc w ogólnopolskim multipleksie DAB+. Pozostałe mają przypaść RMF FM, Radiu Zet, Radiu Maryja i Polskiemu Radiu. Nadawcy komercyjni w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wstrzymują się od jednoznacznych deklaracji co do udziału.
Dołącz do dyskusji: KRRiT rozpisała konkurs na miejsca w multipleksie DAB+. Nadawcy komercyjni wstrzemięźliwi
Przy 3 godzinach słuchania codziennie przez miesiąc 10 GB. Radio jest za darmo, DAB+ też.
Bzdura, nikt na UKF-ie nie był równy. Złóż w KRRiT wniosek o koncesję na UKF na całą Polskę. Wyśmieją cię, jeżeli tylko wyjdziesz poza budynek. Ciężko zrozumieć? Na UKF-ie masz od 1984 r. pasmo, aby rozpowszechniać w całym kraju 6 - 7 rozgłośni. W miastach upchnięto do 30 rozgłośni, poza miastem wygląda sytuacja nieco inaczej. Nikt nie jest równy, na granicy zasięgu UKF szumi.
Żadnych idiotów nie robią. DAB+ umożliwia rozpowszechnianie w dobrej jakości 8 programów, w złej 16 programów w każdym multipleksie. Jest 6 - 7 warstw, czyli w każdej lokalizacji możesz uruchomić 6 - 7 multipleksów, przez upychankę pewnie w przyszłości więcej. W dobrej jakości 48 - 56 programów na skale Polski, w złej jakości dużo więcej. Wszystko zależy od zagospodarowania pasma. Na zachodzie odbiór co najmniej 50 programów jest dla większości społeczeństwa standardem. Pod prysznicem nie potrzebuję lepszą jakość. W kuchni podczas gotowania również nie jest konieczna. Czyli tylko w dwóch pomieszczeniach potrzebuję lepszą jakość w całym domu, w pozostałych wystarczy DAB+.
Więcej programów w stylu RMF FM i Radio Zet nie ma co uruchamiać. Na pewno powstaną, aby słuchaczy odciągnąć od RMF FM u Radia Zet. PiS podzieli rynek radiowy na konserwatywny i liberalny.