TOP50 polskich polityków na Twitterze: Palikot, Sikorski i Tusk na czele
Janusz Palikot, Radosław Sikorski i Donald Tusk są najpopularniejszymi polskimi politykami na Twitterze, natomiast najaktywniejsi w ostatnim miesiącu byli Marek Migalski i Tomasz Siemoniak. Cały TOP50 w raporcie Wirtualnemedia.pl.
Twitterowy profil Janusza Palikota obserwuje obecnie 187,9 tys. użytkowników, a Radosława Sikorskiego - 163,8 tys. Palikot ma prawie dwa razy więcej followersów niż trzeci w rankingu premier Donald Tusk (95,2 tys.), a ponad 50 tys. obserwujących ma jeszcze tylko Jerzy Buzek - wynika danych NapoleonCat.com przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Kolejnych czterech polityków ma od 40 do 50 tys. followersów, dalszych pięciu - od 20 do 32 tys., a następnych 24 - od 10 do 20 tys. Zestawienie uzupełnia 12 profili mających od 7,5 do 10 tys. obserwujących.
Przez ostatni miesiąc (dokładnie: od 17 listopada do 17 grudnia) najbardziej na popularności zyskały profile Pawła Grasia i Radosława Sikorskiego, do których dołączyło po 7,2 tys. nowych followersów. Konto Donalda Tuska zaczęło obserwować 5,6 tys. użytkowników, a Ryszarda Kalisza - 4,3 tys.
>>> Polscy parlamentarzyści na Twitterze obserwują dziennikarzy i media (infografika)
Jako jedyny spadek liczby followersów - o 925 - zanotował Adam Hofman. Jego profil pod koniec listopada w ciągu dwóch dni stracił ok. 3 tys. obserwujących, ale później częściowo odrobił ten spadek. Przypomnijmy, że w czerwcu i lipcu br. konto Hofmana najpierw błyskawicznie zyskało 100 tys. followersów, a później z dnia na dzień straciło ich 60 tys. (więcej na ten temat).
Od 17 listopada do 17 grudnia zdecydowanie najwięcej wpisów spośród polityków zamieścił na Twitterze Marek Migalski (45. miejsce w naszym rankingu) - 956, co daje średnią ponad 30 wpisów dziennie. Tomasz Siemoniak (31. miejsce) dodał 719 postów, a Paweł Kowal (19.) - 494. Liderujący w zestawieniu Janusz Palikot zamieścił 361 wpisów, a Radosław Sikorski - 383.
Z drugiej strony na profilach Donalda Tuska i Jana Vincenta Rostkowskiego pojawiło się tylko po jednym wpisie. Natomiast żadnego postu nie zamieścili przez miesiąc m.in. Joanna Mucha, Paweł Poncyljusz, Waldemar Pawlak, Ewa Kopacz i Jarosław Kaczyński. Obecność dwojga ostatnich na Twitterze jest tylko symboliczna - marszałek Sejmu nie dodała dotąd żadnego wpisu, a lider PiS zamieścił zaledwie trzy.
We wrześniu br. Twittera odwiedziło 2,17 mln polskich użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). Do tej pory rekordowy zasięg w naszym kraju portal zanotował w czerwcu br. - 2,53 mln użytkowników (więcej na ten temat).
Dołącz do dyskusji: TOP50 polskich polityków na Twitterze: Palikot, Sikorski i Tusk na czele