Tomasz Lis: przede mną długa i żmudna rehabilitacja, czasem złowrogi podmuch demoluje życie
- Czasem złowrogi podmuch niespodziewanie i dosłownie zwala nas z nóg i w kilka sekund demoluje nam życie. Coś takiego przytrafiło mi się we wtorek pod Olsztynem - poinformował Tomasz Lis, który od wtorku przebywa w szpitalu. - Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności - zapowiedział.
Informację dotyczącą swojego stanu zdrowia Tomasz Lis skierował do uczestników niedzielnej gali wręczenia Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wiadomość odczytał Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.
- Czasem złowrogi podmuch niespodziewanie i dosłownie zwala nas z nóg i w kilka sekund demoluje nam życie. Coś takiego przytrafiło mi się we wtorek pod Olsztynem. W takich sytuacjach najważniejsze jest to jak na nie reagujemy - stwierdził Tomasz Lis.
- Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was, tak szybko jak się da - dodał.
Współprowadząca galę dziennikarka „Newsweeka” Renata Kim stwierdziła, że w ostatnich dniach redakcja otrzymała ogromna liczbę telefonów z pytaniami o stan zdrowia Tomasza Lisa i życzeniami dla niego. - Tomku, pozdrawiamy i ściskamy! Wróci do nas szybko, tak jak obiecał - zapewniła.
Wiadomość od Tomasza Lisa Dariusz Ćwiklak w drugiej minucie poniższego wideo
Lis w szpitalu od wtorku
Według nieoficjalnych ustaleń olsztyńskich serwisów internetowych Tomasz Lis we wtorek trafił na oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Według TKO.pl dziennikarz poczuł się źle, a w szpitalu przechodzi badania. Serwis WM.pl podał, że stan zdrowia Lisa jest poważny. Podobne informacje zamieścił portal SE.pl.
Przedstawiciele szpitala oficjalnie nie ujawniają żadnych informacji na ten temat, tłumacząc to przepisami o ochronie danych osobowych.
O hospitalizacji Lisa i ewentualnych zmianach w pracy redakcji „Newsweek Polska” nie informuje natomiast Ringier Axel Springer Polska. Dziennikarz tydzień w poniedziałek jak zwykle prowadził swój cotygodniowy program w Onecie. Do Olsztyna pojechał, żeby przeprowadzić wywiad z sędzią Pawłem Juszczyszynem.
- Hej Kochani. Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii - napisała Hanna Lis na Twitterze w nocy ze środy na czwartek. - Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym „stanie ciężkim” są całkowicie nieprawdziwe. Ściskamy - dodała.
Hej Kochani. Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii. Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym „stanie ciężkim” są całkowicie nieprawdziwe. Ściskamy. 💪🏼❤️
— Hanna Lis (@hanna_lisowa) December 11, 2019
Tomasz Lis przygotował wstępniak do nowego numeru „Newsweeka”
Z racji pobytu w szpitalu Tomasz Lis nie był w piątek gościem Jacka Żakowskiego w porannym paśmie publicystycznym Radia TOK FM. W poniedziałek nie będzie natomiast prowadził swojego programu w Onecie.
Lis przygotował natomiast artykuł wstępny do nowego numeru „Newsweeka”. Nie komentuje w nim bieżących wydarzeń politycznych, odwołuje się natomiast do metafory czułego narratora z noblowskiego wykładu wygłoszonego przez Olgę Tokarczuk w sobotę 7 grudnia.
Dariusz Ćwiklak na gali Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej zaznaczył, że wstępniak został napisany przez Tomasza Lisa w zeszły piątek.
W środę i czwartek na Twitterze część dziennikarzy życzyła Tomaszowi Lisowi zdrowia. - Tomku, trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia - stwierdził Tomasz Sekielski. - Chciałabym Tomaszu różnić się, kłócić i dyskutować jak najszybciej. Nie wygłupiaj się i wracaj z Olsztyna.... - napisała Agnieszka Burzyńska z „Faktu”.
Podobne życzenia wyrazili niektórzy dziennikarze nieraz spierający się z Lisem. - Bardzo niepokojące nieoficjalne informacje dot. stanu zdrowia w jakim Lis trafił do szpitala. Pamiętajmy, żeby życzyć ludziom dobrze. Szczerze - zdrowia i sił w walce - napisał Samuel Pereira z TVP.info. - Czytam, że Tomasz Lis trafił na oddział intensywnej terapii. Postać nie z mojej bajki, ale to przede wszystkim Człowiek. Warto, tym bardziej w takich momentach, pamiętać o tym co mówi podstawowe przykazanie. Szczerze życzę, by wszystko skończyło dobrze - stwierdził Tomasz Wolny z TVP2.
Wpis w innym tonie zamieścił natomiast Wiktor Świetlik, publicysta, a do niedawna szef radiowej Trójki. - Mam nadzieję, że Lis szybko wyzdrowieje, szczególnie, iż wkrótce czeka nas kilka spotkań w sądzie - stwierdził.
Mam nadzieję, że Lis szybko wyzdrowieje, szczególnie, iż wkrótce czeka nas kilka spotkań w sądzie
— Wiktor Świetlik (@WiktorSwietlik) December 12, 2019
Cztery lata temu Tomasz Lis zasłabł po maratonie
W połowie kwietnia 2015 roku Tomasz Lis zasłabł po maratonie, który przebiegł w Holandii. Trafił do miejscowego szpitala, wskutek czego musiano odwołać jedno wydanie programu, który dziennikarz prowadził wtedy w poniedziałki w TVP2.
- Programu nie będzie, bo lekarze nie pozwalają mi jeszcze wsiąść do samolotu. Wczoraj po południu rzeczywiście poczułem się nie najlepiej, ale błyskawicznie dochodzę do siebie - napisał Lis na swoim blogu w portalu naTemat.pl.
Tomasz Lis od wiosny 2012 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”, a od lutego 2016 roku prowadzi swój program w Onecie. Jest współwłaścicielem spółki wydającej serwisy Grupy naTemat.pl.
Wcześniej Lis przez prawie dwa lata był naczelnym „Wprost”, w latach 2008-2016 prowadził program w TVP2, był szefem „Wydarzeń” Polsatu, szefem i głównym prowadzącym „Faktów” TVN oraz reporterem i korespondentem TVP w USA.
Bracia Sekielscy, Katarzyna Surmiak-Domańska oraz Paweł Juszczyszyn laureatami
Laureatami VII edycji Nagród „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej zostali Tomasz i Marek Sekielscy, Katarzyna Surmiak-Domańska oraz sędzia Paweł Juszczyszyn. Uroczysta gala odbyła się w niedzielę w Warszawie.
Nagrodę - już po raz siódmy - przyznali tygodnik „Newsweek Polska” i Fundacja im. Teresy Torańskiej. Ideą konkursu jest propagowanie kultury słowa w przestrzeni publicznej, a także promowanie autorów, którzy w mijającym roku zaznaczyli swoją obecność znaczącymi materiałami dziennikarskimi lub takimi, które szerzą idee obywatelskie.
Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis: przede mną długa i żmudna rehabilitacja, czasem złowrogi podmuch demoluje życie