Właściciel "Super Expressu" i Radia Eska uruchomił trzy kanały telewizyjne FAST
Grupa ZPR Media, właściciel “Super Expressu” i Radia Eska, uruchomiła pierwsze trzy kanały telewizyjne w modelu FAST. To stacje Super Express TV, Murator TV i Poradnik Zdrowie TV. Ich ofertę tworzą programy znane z kanałów grupy na YouTube.
Kanały zostały uruchomione w piątek 30 sierpnia br. Na starcie w ramówkach znajdują się łącznie 44 serie informacyjno-publicystyczne, budowlano-wnętrzarskie i zdrowotno-poradnikowe. To programy znane z kanałów youtubowych należących do Grupy ZPR Media: Super Express (1 mln subskrypcji), Poradnik Zdrowie (prawie 7,3 tys.) oraz Murator TV (ponad 80 tys.)
- W Grupie ZPR Media mocno stawiamy na treści wideo i inwestujemy właśnie w taki kontent. Produkujemy bardzo wiele programów cenionych przez widzów. Mamy świetnych dziennikarzy, specjalistów w swoich dziedzinach, współpracujemy też z uznanymi publicystami. Teraz te formaty będą dostępne nie tylko na zewnętrznych platformach, ale też w formie kanałów telewizyjnych w naszych serwisach - przekazał mediom Krzysztof Głowiński-Lubiak, PR Manager Grupy ZPR Media.
Grupa ZPR wprowadza nowe kanały
- Startujemy z trzema kanałami, ale mamy pomysły na kolejne, w oparciu o nasze inne brandy. Widzimy duży potencjał w tym modelu, który łączy w sobie zalety tradycyjnej telewizji linearnej i streamingu internetowego - dodaje Głowiński-Lubiak.
Kanały FAST Grupy ZPR Media są bezpłatne - nie wymagają wykupywania subskrypcji ani logowania się do serwisu. Dostępne są w serwisach internetowych grupy, odpowiednio: SE.pl, Murator.pl i PoradnikZdrowie.pl.
W ramówce Super Express TV znajdują się dwa 1,5-godzinne pasma na żywo: „Express Biedrzyckiej” – seria rozmów Kamili Biedrzyckiej z politykami, działaczami, naukowcami, w których przybliżane są zawiłości politycznego świata (w dni powszednie o 9) i pasmo wieczorne, nadawane od 21, na które składają się: „Risercz”, w którym Wiktor Świetlik i Rafał Ziemkiewicz komentują najważniejsze wydarzenia polityczne na całym świecie (poniedziałki), „Wieczorny Express” z opiniami ekspertów i dyskusjami politycznymi (wtorki i czwartki) i „Nocna zmiana” Kamili Biedrzyckiej i dr. Mirosława Oczkosia z komentarzami do bieżących wydarzeń politycznych.
Co w ofercie?
Oprócz tego widzowie mogą obejrzeć m.in. programy „Dudek o polityce” prof. Antoniego Dudka, „Warzecha kontra” – cykl rozmów Łukasza Warzechy, „Komentery” – sondy uliczne Adama Federa, „Super ring” Artura Jarząbka czy wywiady „Sedno sprawy” Jacka Prusinowskiego.
Czytaj także: Zmiany w portalu parentingowym MjakMama
Ramówka Muratora TV składa się m.in. z serii „Murator Ogroduje”, „Murator Remontuje”, „Pogad@ne. Zbudowane” i „Szkoła budowania”.
W ofercie Poradnika Zdrowie TV są talk-show Filipa „Rudego” Antonowicza „Gadaj Zdrów”, „Zdrowo Odpytani” i „Żyję z…”.
W formacie FAST mają też w przyszłości zadebiutować nowe kanały rozrywkowo-muzyczne Grupy ZPR Media. - Eska jest nie tylko w FM, ale rozwijamy też jej streamy audio. Do tego będziemy dodawali wideo - zapowiadał w lipcu br. w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, główny akcjonariusz Grupy ZPR Media. Prace nad tymi stacjami trwają. Firma zamierza emitować w nich formaty rozrywkowe oferowane na przykład na kanale Eski na YouTube (146 tys. subskrybentów) i teledyski. Grupa ZPR Media jest właścicielem wytwórni Lemon Records, która wyprodukowała ponad 900 teledysków.
Stacje internetowe nie wymagają koncesji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale główny udziałowiec ZPR Media nie wykluczał kilka tygodni temu stosownego wniosku odnośnie Super Express TV. - W pierwszej kolejności my robimy to na zgłoszeniach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rozważamy czy nie zgłosić kanału superexpressowego do dystrybucji kablowej - mówił Benbenek.
Jak to wygląda dziś? - Obecnie kanały FAST są dostępne w naszych portalach internetowych, jednak nie wykluczamy żadnego kanału dystrybucji i nie wykluczamy, że w przyszłości poszerzymy dostęp o inne serwisy czy platformy - przekazał nam teraz Krzysztof Głowiński-Lubiak. Firma jest właścicielem operatora telewizji i internetu Supermedia, który świadczy usługi w Warszawie.
Kanały FAST w Polsce
W połowie stycznia br. TVN Warner Bros. Discovery uruchomiło 15 kanałów FAST: TVN Kultowe seriale, TVN Telenowele, TVN Serial o kobietach, TVN Momenty prawdy, TVN Prawo i życie, TVN Szkoła życia, TVN Szpitalne historie, TVN Życie jak w bajce, TVN Talk-show, TVN Usterka, TVN Rajska miłość, TVN w domu, TVN Kryminalne, TVN Rewolucje w kuchni i TVN Moto. Są one dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników Playera.
Następnie podawaliśmy, że TVN Warner Bros. Discovery uruchomiło kolejny kanał FAST - stację TVN Milionerzy, nadającą przez całą dobę odcinki popularnego teleturnieju, który prowadzi Hubert Urbański. Stacja zadebiutowała w Playerze 15 marca br.
W kwietniu br. wskazywaliśmy, że Telewizja Polsat to kolejny nadawca, który może zaoferować niedługo kanały FAST. - Przyglądamy się temu segmentowi bardzo intensywnie - przyznał Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu.
Obecnie kanały FAST oferują także serwisy streamingowe Player, Pilot WP i Rakuten TV. W przyszłości takie stacje mogą trafić też na satelitę czy do sieci kablowych. Vectra, jeden z największych operatorów w Polsce zapewniała w marcu br. Wirtualnemedia.pl, że analizuje temat.
Dołącz do dyskusji: Właściciel "Super Expressu" i Radia Eska uruchomił trzy kanały telewizyjne FAST