Onet i Radio Nowy Świat ze wspólną audycją wyborczą. „Bez polityków”
W najbliższy poniedziałek na antenie Radia Nowy Świat i w Onecie wystartuje nowy, ściśle wyborczy format: „Wybory Nowego Świata w Onecie”. Prowadzącymi będą Klaudiusz Slezak i Marcin Zawada. Audycja składać się będzie z komentarzy, prezentacji sondaży i rozmów z ekspertami.
Audycja trwać będzie 20 minut (od godz. 12:05 do 12.25).
- Chcemy naszym słuchaczom i widzom prezentować bieżącą sytuację i klimat, jaki panuje w Polsce na kilka dni przed wyborami. Nie będziemy zapraszać polityków, ale nie unikniemy komentowania tego, co dzieje się w sztabach wyborczych poszczególnych partii i jakim programem chcą przekonać do siebie wyborców - mówi Klaudiusz Slezak, dziennikarz polityczny Radia Nowy Świat.
Program „Wybory Nowego Świata w Onecie” będzie równocześnie emitowany na radiowej antenie i w Onet.pl od 9 do 13 października, codziennie o tej samej porze. Wspólna audycja zostanie zapowiedziana także w Onet Rano 9 października o g. 8:45. Prowadzący - Tomasz Sekielski - porozmawia z Klaudiuszem Slezakiem o formule programu.
To kolejny element współpracy pomiędzy naszym radiem i Onetem. Z końcem września aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez radiowców. Wśród najpopularniejszych podcastów w Polsce w ofercie Onet Audio znalazły się odcinki podcastów m.in.: „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Z archiwum Pani M.’’ autorstwa Magdy Jethon, „Punkt Widzenia” Beaty Grabarczyk.
RNŚ przygotowuje też wieczór wyborczy
To nie jedyna propozycja związana ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W dzień wyborów 15 października od godziny 21.00 do godziny 23:00 RNŚ zaprasza patronów i słuchaczy na Wieczór Wyborczy, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem oraz dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów.
W studiu - jak zapowiadają radiowcy - nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie na gorąco śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.
Natomiast w poniedziałek powyborczy, 16 października, w audycji Nowy Świt (6:00-10:00), którą jak zwykle poprowadzi Mateusz Andruszkiewicz, Beata Grabarczyk i Klaudiusz Slezak rozmawiać będą z gośćmi o tym, co wydarzyło się w niedzielę. Ponadto Patryk Rabiega opowie słuchaczom, jak wyglądały wybory za granicą, a Jan Janczy przedstawi przegląd prasy zagranicznej na temat wyborów w naszym kraju. W porannej audycji pojawi się także więcej wydań serwisów informacyjnych, które prezentować będą Katarzyna Oklińska i Piotr Topoliński.
Jak jest słuchane RNŚ
Radio Nowy Świat to z kolei internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Rozgłośnia oferuje dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, szeroką propozycję różnorodnych gatunków muzycznych i interaktywność ze słuchaczami. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni. Radia można słuchać przez stronę internetową lub aplikację. Obecnie Radio Nowy Świat wspiera 34,6 tys. patronów, miesięczną kwotą ponad 740 tys. złotych.
Według badania Krajowego Instytutu Mediów, w okresie od grudnia ub.r. do maja, RNŚ miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Udział rozgłośni w rynku słuchalności radia przez internet zmalał z 9,5 do 9,2 proc. Zmalał także średni dobowy udział słuchalności z 204 do 198 minut.
Dołącz do dyskusji: Onet i Radio Nowy Świat ze wspólną audycją wyborczą. „Bez polityków”