KRRiT przedłużyła koncesję rozgłośni należącej do Agory
Podczas ostatniego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla Radia Złote Przeboje w Opolu.
Radio O’le rozpoczęło nadawanie w 1993 roku. Od 2004 roku zaczęło funkcjonować pod nazwą Radio Złote Przeboje O’le, a od 2007 roku jako Radio Złote Przeboje 92,8 FM. - KRRiT udzieliła koncesji na kolejne 10 lat spółce Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. , na wyspecjalizowany muzyczny program radiowy pod nazwą „Złote Przeboje O’LE 92,8 FM” (stacja nadawcza: Opole) - informuje portal Wirtualnemedia.pl Karolina Czuczman z Zespół Rzecznika Prasowego KRRiT.
W połowie marca br. KRRiT podjęła podobną decyzję wobec innych rozgłośni należących do Agory. Przedłużenie koncesji na 10 lat dotyczyczyło wówczas Radia Złote Przeboje na częstotliwości 96,6 FM (Częstochowa, śląskie); Radia Pogoda na częstotliwości 94,5 FM (Śląsk i Zagłębie); Radio Pogoda 106,1 FM (Wrocław); Rock Radia - na 106,6 FM (Opole).
24 rozgłośnie w sieci
Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych.
Zobacz także: Kasia Wilk i Kamil Baleja poprowadzą popołudniową audycję Radia Złote Przeboje
Ostatnio nadawca reklamuje na antenie i stronie internetowej konkurs, w którym rozdaje słuchaczom pachnące choinki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Do wygrania są aż dwa świąteczne drzewka. Dla słuchacza i jego bliskiej osoby.
Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła koncesję rozgłośni należącej do Agory
Poczekajmy na uruchomienie ogólnokrajowego DAB+, wtedy dopiero usłyszysz parodię radia. Przecież radio można dzisiaj produkować w chmurce. Nikt już dzisiaj nie wie, skąd prowadzona jest audycja. Wiadomości i prognozę pogody można zamówić u usługodawcy, trafiki można raz nagrać i składać z bloków tekstowych a prowadzących nagrywa się raz i wykorzystuje wielokrotnie w wielu rozgłośniach. Wystarczy spojrzeć, jak działało radio już w latach 1990-tych w USA. Powtarzano audycje, kiedy prowadzący był na urlopie. Już przed cyfryzacją składano wypowiedzi prowadzących z taśm, aby z różnych audycji utworzyć nową audycję, kiedy prowadzący zaspał.