SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna platforma cyfrowa pod szyldem Canal+

Platforma cyfrowa HD Austria 4 czerwca zmieniła nazwę na Canal+. Francuska firma dąży do oferowania usług w różnych częściach świata pod jednym silnym szyldem, aby skuteczniej rywalizować z amerykańskimi gigantami streamingu, takimi jak Netflix. 

Właścicielem HD Austria była M7 Group. W 2019 roku luksemburska spółka została przejęta przez Canal+. W marcu 2022 roku w Austrii ruszył kanał Canal+ First, a także serwis streamingowy Canal+. Aż do teraz nie zmieniono jednak nazwy platformy cyfrowej, która na pozycji orbitalnej Astra 19,2E funkcjonowała jako HD Austria. Po wejściu na stronę internetową operatora, klienci są informowani, że HD Austria to teraz Canal+.

Atutem austriackiej platformy Canal+ będą prawa do części meczów Ligi Mistrzów na lata 2024-2027. Umowa obejmuje także Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy. Canal+ w Austrii będzie mógł pokazać środowy mecz pierwszego wyboru oraz mecze pierwszego wyboru Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy. Po każdym spotkaniu stacja ma pokazać program dotyczący najważniejszych wydarzeń piłkarskich tygodnia.

Canal+ daleko do amerykańskich gigantów

W zeszłym roku Grupa Canal+ zwiększyła liczbę abonentów i subskrybentów o 900 tys. Tym samym baza klientów firmy wzrosła do 26,4 mln. To wiele razy mniej niż Netflix, który na koniec I kwartału br. miał prawie 270 mln płacących subskrybentów. Canal+ dąży jednak do stałego poszerzania zasięgu swoich usług.

W Europie obejmują one poza Francją i Polską także: Austrię, Belgię, Holandię, Szwajcarię, Węgry, Rumunię, Czechy i Słowację (w tych krajach przed rokiem także ruszył serwis streamingowy Canal+). Firma jest też aktywna w wielu krajach Afryki Zachodniej, Etiopii, Madagaskarze, Azji Południowo-Wschodniej i na terytoriach zamorskich Francji.

Canal+ aktualnie dąży do finalizacji fuzji z firmą MultiChoice z Republiki Południowej Afryki. Jest ona właścicielem m.in. platformy cyfrowej DStv i serwisu streamingowego Showmax. Jeśli transakcja stanie się faktem, to Canal+ będzie mieć 31,5 mln abonentów w różnych częściach świata.

Wiele wskazuje na to, że na rebrandingu w Austrii się nie skończy. Na przykład w Czechach i na Słowacji działa platforma cyfrowa Skylink. Także należy do M7 Group, więc zmiana nazwy na Canal+ może być kwestią czasu. Canal+ oficjalnie ruszył w Polsce 21 marca 1995 roku. 

Dołącz do dyskusji: Kolejna platforma cyfrowa pod szyldem Canal+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rony
Pan Adrian w clickbajtowej formie. 🙂
5 0
odpowiedź
User
...
Naprawdę - w portalach branżowych clickbaitowe tytuły nie przystoją.... To nie pudelek czy inny kozaczek.
Weźcie to pod uwagę.

News też nie pierwszej świeżości... delikatnie mówiąc...
4 0
odpowiedź
User
Poe
Bardzo ważny news dla nas
0 1
odpowiedź